Fender CD-60 este o chitara acustica standard dreadnought, din lemn de molid pe partea superioara, lemn de mahon pe laterale si spate. Finisaj natural.
Sunt foarte multumit de acest model. Are un sunet foarte bun, foarte important: se dezacordeaza foarte greu, acordurile se iau foarte usor si au un sunet clar, rezonanta foarte buna. Foarte bun raportul pret-calitate, o recomand cu caldura!
Am achizitionat aceasta chitara chiar azi si nu imi vine sa cred cat de bine poate suna aceasta chitara.Raportul pret-calitate super aceasta chitara chiar merita luata este exceptionala din toate punctele de vedere.Vo recomand cu incredere ;)
am achizitionat online chitara si pot sa spun ca sunt f. multumit. are un raport pret calitate f. bun. cei de la soundcreation au fost amabili si promti. multumesc
Salut Mihai, Diferentele vor fi cu siguranta intre CD-60 si altele mai ieftine. Nu stiu ce chitara ai tu in momentul asta, dar daca este mai ieftina decat asta cu siguranta e si mai slaba. CD-60 este o chitara foarte buna la pretul asta, cred ca este una din cele mai ok in gama asta de pret si sunt convins ca o sa te satisfaca mai mult din toate punctele de vedere. Aceasta are si sunetul foarte bun si distanta mica intre corzi si grif. Overall, o chitara foarte ok!
Salut , sper ca nu deranjez pe nimeni cu intrabarile dar sunt incepator cant cam de 1 an pe o acustica beringher si vreau sa o schimb cu un Fender Squier Special/Bullet Strat sau acustica CD 60 si vreau sa imi spuneti daca se simte vreo diferenta intre Fender CD 60 si o chitara mai ieftina cum e cea pe care o detin: de ex: dificultatea cu care se apasa corzile, distanta dintre fretboard si corzi sau alte lucruri care fac ca manevrarea chitarii sa fie mai usoara. In legatura cu electrica mi-ati dat un raspuns la intrebarea pe care am adresato anterior si sunt foarte recunoscator ca mi s-a raspuns, asa ca vreau sa ma lamuriti cu cea acustica. Multumesc mult !