CONSULT A SPECIALIST: +40 356 228 228
EXTRA CONTACT LOGIN menu
This product is no longer manufactured or available in our offer.

iCON Cube G


Interfata audio ce ofera inregistrare mobila prin USB, 2x2 I/O simultan, cu intrare pentru microfon si intrare pentru instrument muzical (chitara).
iCON
Icon Cube G, interfata audio ce ofera inregistrare mobila prin USB, 2x2 I/O simultan, cu intrare pentru microfon si intrare pentru instrument muzical (chitara).

  • 24biti 96/192KHz 4-In/4-Out
  • inregistrare si playback duplex 2x2 I/O, analog balansat
  • control de amplificare master pe panoul frontal
  • 1 intrare analogica pentru microfon cu conexiune 1/4" TRS, control de amplificare
  • 1 intrare analogica de impedanta mare pentru chitare electrice, bas, etc., control de amplificare
  • 2 iesiri analogice cu 1/4" TRS jack
  • S/PDIF I/O cu RCA coaxial
  • iesire de casti cu control de volum
  • USB2.0, alimentare prin USB
  • Suporta Direct sound, WDM, ASIO2.0
  • Full duplex, simultan inregistreaza/playback
  • carcasa din aluminiu

Product code: 209271

Specifications:
Number of I/O channels: 4 / 4
Analog inputs: 2 x TRS front panel or 2 x TRS rear
Analog outputs: 2 x TRS
48V phantom power: no
Maximum resolution: 24-bit / 192kHz
Optical ADAT I/O channels: no
MIDI I/O: no
Wordclock: no
Headphone output: 1
Power via interface: yes
Integrated control interface: no
Low-latency monitoring: yes
Microphone preamp channels: yes
Drivers: Direct sound, WDM, ASIO2.0
S/P-DIF: yes
Similar products in stock
AudioBox Go AudioBox Go
Fender AudioBox Go
9179
in stock
Fender AudioBox Go
Volt 1 Volt 1
Universal Audio Volt 1
12338
in stock
Universal Audio Volt 1
M-Track Duo HD M-Track Duo HD
M-AUDIO M-Track Duo HD
7499
in stock
M-AUDIO M-Track Duo HD
Scarlett Solo 4th Gen Scarlett Solo 4th Gen
Focusrite Scarlett Solo 4th Gen
12778
in stock
Focusrite Scarlett Solo 4th Gen
M2 2x2 USB-C M2 2x2 USB-C
MOTU M2 2x2 USB-C
24996
in stock
MOTU M2 2x2 USB-C
iD14 Mk2 iD14 Mk2
Audient iD14 Mk2
23736
in stock
Audient iD14 Mk2

Customer reviews:

24.12.2009, 16:26

multumit

Salutare lume mare. De 2 luni mi-am comandat aceasta placa de sunet externa. Am fost nevoit sa apelez la asa ceva lucrand mai tot timpul cu laptopul si avand nevoie de mobilitate. Sunt foarte multumit de ea. O folosesc pe windows 7 s-a instalat fara probleme. calitatea inregistrarii vocale este multumitoare. Raportul calitate vs pret este foarte bun. Bravo baieti. Nota 10 si Sarbatori fericite.

Automatic translation · Show original
WhatsApp Messenger Instagram