21.12.2004
Гитаристът на групата Pantera беше брутално застрелян по време на концерт. Обстоятелствата все още не са ясни: по време на концерт в САЩ един индивид (само няколко минути след началото) влезе на сцената, изваждайки оръжие и стреляйки, ранявайки четирима души, сред които Даймбаг Дарел Абът и брат му, Вини (барабанистът на групата Pantera).
Събитието завърши със застрелването на убиеца от полицай.
Даймбаг Дарел беше (и завинаги ще бъде) символ на марката Washburn.
R.I.P.